Sofie en Mick zijn twee kinderen uit Oudorp die van alles beleven. Leuk voor ouders of grootouders om voor te lezen aan hun kinderen of kleinkinderen

Voorleesplezier met Sofie en Mick

Zwemmen!

‘‘Mamma…’. zegt Sofie terwijl ze heel lief kijkt. ‘Ja Sofie,’ zegt mamma. ‘Morgen wordt het heel mooi weer, zullen we naar zwembad De Hoornse Vaart?’ Mamma denk even na. ‘Dat is goed,’ zegt mamma. ‘Vraag je Mick ook mee?’ ‘Ja,’ zegt Sofie. ‘Maar mogen Debora en Guus ook mee?’ ‘Tuurlijk,’ zegt mamma. ‘Ga het maar regelen.’

De volgende dag, als het zwembad open gegaan is, rennen Sofie, Mick, Debora en Guus gelijk naar het buitenbad en springen in een keer het water in! ‘Wij zitten daar in het hoekje met alle spullen,’ roept de moeder van Sofie die samen met haar vader alle spullen draagt. De vader van Sofie helpt even met een groot kleed neerleggen en de parasol opzetten en dan springt hij ook met een grote plons het water in.

Bij de glijbaan pakken ze allemaal een grote opblaasband waar ze op gaan zitten en dan heel hard het water in glijden.

‘Jahoeoeoe,’ roept Mick. ‘Aaaah,’ gilt Debora. ‘Het gaat echt heel hard!’

De vader van Sofie staat onder aan de glijbaan om Sofie, Mick, Guus en Debora op te vangen maar dat is niet nodig want het gaat allemaal goed.

‘Zullen we nu steentje duiken?’ vraagt Guus. ‘Jaaa,’ roept Sofie. Bij het hek vinden ze een paar steentjes en om de beurt gooien ze die in het water waarna een ander ze opduikt. Dan komt Sofie’s vader met de bal aanlopen. ‘Wie doet er mee met overgooien?’ Ze gaan in een kring staan en gooien steeds de bal naar iemand anders. Mick duikt iedere keer naar de bal toe als die naar hem wordt gegooid. Het is echt heerlijk in en om het water.

Na al dat spelen krijgen ze best trek en gelukkig roept de moeder van Sofie hen bij zich. ‘Eten jongens, eh en meisjes…de picknick staat al klaar!’ Snel gaan ze op het grote kleed zitten. In het midden staat een groot bord met broodjes kaas, ham, pindakaas en chocopasta, er zijn druiven en een schaaltje met snoepjes en koekjes. Ook aan drank is gedacht; er is chocomel en fristi. Hongerig pakken ze allemaal een broodje en wat te drinken. ‘Lekker hoor,’ zegt Guus met zijn mond vol. ‘Mmmmm,’ zegt Debora ook met een volle mond.’ Mick gooit een druif omhoog en vangt hem op in zijn mond. ‘Tadaaa,’ roept hij trots. Sofie geeft hem een duw. ‘Gekkie,’ zegt ze.

Als ze klaar zijn met eten springt Sofie omhoog. ‘Wie het eerste in het water is,’ roept ze. Zo hard als ze kunnen rennen ze naar het water en springen erin. Ze spetteren, stoeien op een watervlot en gaan nog héél vaak van de glijbaan. Aan het einde van de dag sjokken ze naar de fietsen toe om naar huis te gaan. ‘Hebben jullie het leuk gehad,’ vraagt de vader van Sofie. ‘Dit was de mooiste dag van mijn hele leven,’ zegt Mick met een héle diepe zucht. De anderen moeten er hard om lachen maar het was zeker een fijne dag in het zwembad!