Het zwijgende carillon van Oudorp


Tekst: Christiaan Winter (Stadsbeiaardier) Foto's: Sabine van Erp en Niek Groesbeek

Christiaan Winter (Stadsbeiaardier)

Het is stil in Oudorp. De laatste tijd was er juist veel te doen op het Nijenburgh. Er werden belangrijke archeologische vondsten gedaan waarbij het hoekje van het grasveld waarop het carillon staat ongemoeid werd gelaten. Maar de archeologen hadden geen rekening gehouden met een elektriciteitskabel vanuit het zorgcentrum de Oldeburgh naar het carillon. Dat kon ook niet, want die draad was op de kaart met kabels en leidingen niet ingetekend. Kortom: kabel stuk, carillon stil.

Ook in het verleden heeft die lange kabel als eens voor problemen gezorgd. Daarom heeft de Gemeente Alkmaar besloten het carillon een eigen stroomaansluiting te geven. Maar dat duurt even. Het is druk op het stroomnet en er zijn meer aanvragen voor stroomaansluitingen, van bijvoorbeeld bedrijven. De wachttijd bedraagt ongeveer vijf maanden. Helaas duurt het dus nog even voordat het carillon weer kan klinken, de verwachting is dat dit pas na de zomervakantie is.

Het is voor een beiaardier fijn om te weten dat het vrolijke getingel van de klokjes gemist wordt. Het is niet fijn voor een beiaardier om te weten dat die klokjes nog enige tijd zullen zwijgen. Misschien is in de tussentijd op een zonnige dag een uitje naar het Waagplein voor de bewoners van Oudorp een idee? Kopje koffie erbij en dan een beiaardconcert, speciaal voor de van klokkenklanken verstoken Oudorpers.